JAV invazija į Afganistaną

Share on facebook
Share on linkedin
Share on reddit
Share on facebook
Share on linkedin
Share on reddit

Dėl 2001 rugsėjo 11d. atakų gedinti JAV spalio 7d. pradeda karą su terorizmu, kurio metu įsiveržia į Afganistaną. Šaliai padeda Prancūzija, Vokietija, Australija ir Kanada. Dauguma tiki, jog atakos pradėtos dėl Viduriniuosiuose Rytuose dėl tenais esančių naftos resursų. Tačiau tai tik dalis tiesos.

Po 9/11 išpuolių Afganistano vyriausybė nepaisė JAV prašymo įduoti teroristus. NATO drauge su JAV įsiveržus į Afganistaną siekė nuversti Al-Qaeda ir Talibano teroristų grupuotes, kurios vykdė teisių pažeidimus savo piliečiams. To pasekoje, per jų valdymo laikotarpį 4mln. piliečių kentė nuo bado.

Kiti koalicijos lėktuvai teikė humanitarinės pagalbos atsargas Afganistano civiliams. Talibanas šiuos veiksmus laikė „išpuoliu prieš Islamą“. Arabų al-Jazeera televizijos tinklui paskelbtame pranešime Osama bin Ladenas ragino pradėti karą prieš visą nemusulmonišką pasaulį.

2001 lapkričio 12d. Таlibanas buvo pašalintas iš valdžios, tačiau su metais jis vis grįžta ir stiprėja. JAV vis dar vykdo oro atakas prieš Talibaną D.Trump įsakymu. Tačiau šis nori sumažinti karių skaičių iki kitų rinkimų 2020 m. lapkričio mėn.

error: