APIE MUS

APIE PROJEKTĄ

Esu Mantas Sinkevičius, projekto autorius. Supažindinsiu Jus su "Šiandienos istorijos" idėjos įgyvendinimu.

SUSISIEKIME:

KAIP VISKAS PRASIDĖJO?

Šiandienos istorija

ŠIANDIENOS ISTORIJA - edukacinis puslapis, siekiantis supažindinti kasdienį žmogų su istorija pasitelkiant vizualus ir tekstinį aprašymą.

Istorijos ne tai kad nemėgau, aš jos nekenčiau. Mane vargino ne tik reikalavimas įsiminti kiekvieną istorinę datą, bet ir pastovus mokytojos ant lentos rašomų hieroglifų šifravimas. Visada maniau, kad mano tekstų neskaitys niekas, apart pasibaisėjusios lietuvių kalbos mokytojos. Lig šiol pamenu pokalbį, kurio metu man mokytoja piršo idėją, kad apie lietuvių VBE iš vis pamirščiau.

Poreikis laikyti istorijos egzaminą atsirado dėl to, kad galėčiau mokytis ISM universitete. Pasirinkęs istoriją A lygiu dar bent 9 sykius permąsčiau savo pasirinkimą.

Istorija susižavėjau 11 klasėje ir už tai galiu padėkoti gerbiamam mokytojui Gintarui Kaseliui, kuris įkvėpė kurti savo novatorišku mokymo būdu. Mokiausi trijose mokyklose ir niekur kitur nemačiau taip užsidegusio mokyti žmogaus. Būtent šis žmogus pakeitė mano požiūrį, jog istorija – ne tik nuobodus mokslas, tai dalykas, iš kurio galima pasimokyti, nes nesimokantys istorijos yra priversti ją kartoti.

DOMĖJIMASIS ISTORIJA

Kasdien vėpsodavau į internete esančias senas nuotraukas, tačiau man nuolatos jose trūkdavo istorinio konteksto. Vieną kartą pasirašiau sau didelį tekstą su n gramatinių ir velniai žino kiek stiliaus klaidų apie “D dieną”, sąjungininkų išsilaipinimą Normandijoje 1944 metais. Pagalvojau, jog galiu pasidalinti šiuo tekstu Instagram’e. Tą ir padariau 2018 metų rugsėjo 24 dieną. Šiandien mūsų jau 11’200

PROJEKTO TURINYS

Projektas veiklą pradėjo Instagram platformoje, kurioje veikia lig šiol. Turinys susideda iš istorinių tekstų, keliamų į profilį bei trumpos istorinės informacijos, talpinamos “Šiandienos istorijos” profilyje.

PASKUTINIAI ŽODŽIAI

Džiaugiuosi turėdamas galimybę, reklamai skirtoje, soc. medijos platformoje jauniems žmonėms kasdien suteikti pridėtinės vertės, išmokyti ko nors naujo. Nesvarbu kaip suvartojate šį turinį: važiuodami troleibusu, stovėdami kamštyje, paskaitų metu ar sėdint ant unitazo. Jūsų palaikymas yra kuras šio puslapio turiniui. Nėra nieko raminančio kaip žinoti, jog turiu galimybę išreikšti žodžio laisvę tokiai plačiai auditorijai.

MISIJA

Supažindinti kasdienį žmogų su istorija pasitelkiant fotografijas ir tekstą.

VERTYBĖS
VIZIJA

Tapti pagrindiniu informacijos šaltiniu domintis istorija ir ieškant istorinių šaltinių.

error: