Kaip susikūrė NASCAR?

Share on facebook
Share on linkedin
Share on reddit
Share on facebook
Share on linkedin
Share on reddit

Gali tekti nusiimti batus ir kojines sužinojus, kad automobilių lenktynių įmonė NASCAR kilo iš naminės kontrabandininkų XXa. viduryje.

Šios kompanijos pamatų betonas buvo supiltas dar 1791m., kai JAV po revoliucijos turėjo tiek pat lėšų, kiek tu, kai ištaškei visą savo algą per 3 dienas. Šalies atstovai nusprendė apmokestinti likerį ir spiritus, jog padengtų nepriklausomybės karo išlaidas. Žinoma, niekas papildomai mokėti už gėrimus nenorėjo, tad imigrantai iš Škotijos, Airijos atsiveždavo žinių, reikalingų alkoholio distiliavimui, bagažą.

Fermeriai į mokestį reagavo priešiškai-kildavo suikilimai ir ginkluoti pasipriešinimai. 1802m. JAV prezidentas Thomas Jefferson panaikino spiritinių gėrimų apmokestinimą. Tai tęsėsi 100m.,o per tą laikotarpį sėkmingai išsivystė tokios įmonės kaip Jack Daniels, Jim Beam. Tačiau be spirito apmokestinimo atsirado išgerinėjimo problemos. 18-osios pataisos pagalba, 1919m. alkoholiniai gėrimai aplamai buvo uždrausti. Tai buvo itin palankios naujienos naminės gamintojams, nes šie tapo vientinteliais alkoholio tiekėjais JAV. |
Gamintojai produktą perduodavo vairuotojams, kurių automobiliai turėjo neatrodyti išskirtinai. Vairuotojai juos tiungingavo, kad galėtų pabėgti nuo juos gaudančios teisėsaugos. Populiariausi automobiliai tokiam darbui buvo Ford Model T, Ford V8 Coupe.

Nevežant alkoholio kontrabandos, vairuotojai tarpusavyje lenktyniaudavo viešuose keliuose. Panaikinus alkoholio draudimo įstatymą, kontrabandininkams atsirado daugiau laiko lenktynėms. Po II P.k. buvo daug lenktynių organizacijų, tačiau dauguma jų draudė lenktyniauti alkoholio kontrabandos vairuotojams. Mechanikas Bill France matė daug potencialo lenktynių organizacijose ir nutarė jas suvienyti. 1947-12-14 Daytona, Floridoje buvo įkurta NASCAR. Po 2 mėn., įvykus I-osioms lenktynėms, išrinktas nugalėtojas – Red Byrron.

NASCAR apibūdina tai, ką JAV mėgsta labiausiai – maištaujančias, greitas, neteisėtas pramogas.

error: