Bohemijos giraitė

Share on facebook
Share on linkedin
Share on reddit
Share on facebook
Share on linkedin
Share on reddit

Kiekviena garsenybių grupelė turi savo irštvą (klubą ar barą), kurioje renkasi pabaliavot. Kalifornijos valstijoje JAV garsenybės turi 1100 ha plotą užimančią teritoriją – Bohemijos Giraitę. Tiesa, ten renkasi ne visokie Saugirdai ir ne Jagelavičiūtės, o tokie JAV prezidentai kaip R.Reagan, R.Nixon, ir dar daugiau politikų, ekonomistų, mokslininkų, didelių įmonių savininkų.

Kodėl būtent žodis „bohemija“? 1850-aisiais, Niujorke ir kituose metropoliuose žurnalistai bei rašytojai pradėjo save vadinti bohemikais. Taip vadintis galėjo tie, kurie buvo atsidavę nors vienai meno šakai ir gyveno skurde. Po kiek laiko ši frazė buvo pamėgta laikraštininkų ir pradėta naudoti spaudoje.

Bohemijos Giraitės pamatai buvo Bohemijos Klubas, kurį 1872m. įkūrė, pilietinio karo JAV išbaidyti, žurnalistai. Klubas bastėsi po daug lokacijų kol 1930-aisiais galutinai įsikūrė San Franciske. Žurnalistai buvo nuolatiniai nariai, o menininkai – garbingieji nariai, kurie lankydavosi rečiau. 16 dienų vasaros išvyka į Giraitę prasidėjo 1878m. Tai buvo lyg festivalis, kuris prasidėdavo didžiuliu fejerverkų šou, vėliau svečiai turėjo galimybę stebėti spektaklius bei aptarinėti įv. reikalus.

Teritorijoje yra daug stovyklų, kiekviena iš jų turi vadą. Giraitę saugo buvę kariškiai su aukščiausio lygio technologijomis. Bohemijos Giraitėje netgi buvo pradėta diskutuoti apie Manheteno Projektą – atominės bombos kūrimą. Svarbiausias giraitės objektas – Pelėdos šventykla, įsikūrusi prie dirbtinio ežero. Čia yra vedamos paskaitos verslo lyderių, CŽV agentų, esamų/buvusių prezidentų, astronautų ir t.t.

Visur rašėme vyriška gimine ne be reikalo. Klubo nariai – tik vyrai. 1978m. klubas buvo apkaltintas už tai, jog nesamdo moterų. Klubas atsakė, kad moterys trukdytų vyrams šlapintis kur nori ir laisvai elgtis. Tačiau nuo 1987m. Bohemijos Giraitė pralaimėjo teisme ir privalėjo darbinti moteris.

2000m. operatorius Alex Jones Bohemijos giraitės atidarymo ritualą Pelėdos šventykloje interpretavo kaip satanistinę apeigą, kurios metu aukojamas žmogus. Tačiau ritualo metu yra deginama netikra asmens figūra. Šis „kremavimas“ reiškia, kad klubo nariai nusikrato sąžinės rūpesčius.

error: